پاورپوینت ارزیابی و روش های ارزیابی

امتیاز 3.00 ( 1071 رای )

در حال بارگذاری
۲۵ اسفند ۱۳۹۷
PowerPoint
210 کیلوبایت
42 اسلاید
0 فروش
۷۷,۰۰۰ تومان
خرید

پاورپوینت ارزیابی و “روش های ارزیابی

جزئیات: تعاریف، انواع ارزیابی، فرایندها، مدیریت کیفیت فراگیر، کارت امتیازی متوازن، هزینه یابی، مهمترین اهداف، دسته بندی، منافع ارزیابی و غیره…

تعداد اسلایدها: ۴۲

مناسب دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

منبع: دارد
(۱- اندازه گیری، سنجش و ارزشیابی در تربیت بدنی. فریده هادوی،ابوالفضل فراهانی،علیرضا ایزدی.انتشارات حتمی. ۱۳۹۲.
۲- مدیریت منابع انسانی. سیدحسین ابطحی. موسسه تحقیقات و آموزش مدیریت. ۱۳۸۹.
۳- مدیریت کیفیت فراگیر (TQM): رجب بیگی، مجتبی و سلیمی، محمدحسین، مرکز اطلاع رسانی وزارت جهاد سازندگی، مرکز نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، چاپ اول، ۱۳۷۴.
۴-مدیریت بر اساس ارزش ها: کن بلانکارد- مایکل آکانر، مترجم: کامران پروانه، نشر آبنگاه ۱۳۸۲.
۵- هوشین کانری یا مدیریت کیفیت جامع: اوجی آکائو، ترجمه داوود محب علی و محمد جابری، انتشارات مرکز آموزش مدیریت دولتی، تهران، ۱۳۷۶)

گارانتی: دارد


ارزیابی و ارزشیابی:

در ارزیابی داده هائی فراهم میشود که به ارزشگذاری، دسته بندی و غیره منجر می شود و نتایج آن برای عمل کنترل و نظارت، مفید است.

نظارت نوعی ارزیابی است که برفرایند چگونگی اجرای برنامه، امور و فعالیت ها یا تغییر جهت احتمالی آنها تمرکز دارد. که از این نظر نقش نظارت را می توان ارزیابی تکوینی تلقی کرد.

در ارتباط با ارزیابی تعاریف بسیار زیادی وجود دارد که اندیشمندان مختلف به آن پرداخته اند. و همه آنها در این مورد متحد هستند که ارزیابی در هرسازمانی یک اصل و امری جدائی ناپذیر از تمام مسائل سازمان دارد. حال چه آن سازمان ورزشی باشد و چه غیر ورزشی؛

ارزشیابی:

نیلسون و جنسن (Neilson & Jensen) ارزشیابی را چنین تعریف می کنند: روند تعیین موقعیت چیزی یا فردی و ارتباط (وضعیت) آن موقعیت با ملاک ها و استانداردهائی برای داوری یا قضاوت ارزشی.

هر برنامه و فعالیت به سنجش (Measurement)، نظارت (Monitoring) و ارزیابی (Evaluation) نیاز دارد. واژه سنجش گاهی به مفهوم ارزشیابی و در مواردی به مفهوم اندازه گیری استفاده شده است (بازرگان، ص ۲). منظور از سنجش، بیان و توصیف کمی یک ویژگی یا یک پدیده است، بنابراین در اندازه گیری و سنجش یک صفت یا متغیر (Variable) با مقیاس های فاصله ای، نسبی، یا رتبه ای به صورت کمی در می آید که برای ارزشیابی یک پیش نیاز اساسی و ضروری است.

  راهنمای خرید:
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می باشند.
  • مشخصات هر محصول را با دقت مطالعه فرمائید سپس اقدام به خرید نمایید.
  • قبل از نهایی کردن خرید خود، حتما از مطالب مشابه در سایت نیز دیدن نمایید.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد، بنابراین ایمیل خود را با دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.