پاورپوینت فصل چهارم کتاب نظارت و ارزیابی در تربیت بدنی و ورزش

امتیاز 3.02 ( 351 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۲ آبان ۱۳۹۹
نوع فایل
PowerPoint
حجم فایل
2 مگابایت
تعداد صفحه ها
41 اسلاید
تعداد بازدید
2919 بازدید
۹۹,۵۰۰ تومان

پاورپوینت فصل چهارم کتابنظارت و ارزیابی در تربیت بدنی و ورزش

تالیف: دکتر مهرعلی همتی نژاد – دکتر رحیم رمضانی نژاد

انتشارات: تهران؛ نشر ورزش؛ بامداد کتاب

نوبت چاپ: پنجم – ۱۳۹۶

قطع: وزیری

تعداد صفحات کتاب: ۳۰۴

تعداد فصل های کتاب: ۱۱

فصل های ارائه شده در پاورپوینت: فصل ۴

همراه با نمونه سوالات طرح شده از هر فصل

ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

گارانتی: دارد

توضیحات: دانلود تمامی فصول بصورت یکجا و با نازلترین قیمت


نظارت و ارزیابی:

نظارت به معنی زیر نظر گرفتن رفتار، کارها، یا اطلاعات، با هدف تأثیر گذاری، مدیریت، یا هدایت کردن آنها است. این می ‌تواند شامل نظارت از دور به وسیله ابزار الکترونیک، مانند دوربین مداربسته، یا شنود الکترونیک اطلاعات جابجا شده مانند ترافیک اینترنت شود. همچنین روش‌ های فنی ساده، مانند گرد آوری اطلاعات با جاسوس و رهگیری پستی را نیز در بر می‌گیرد.

هر برنامه و فعالیت به سنجش (Measurement)، نظارت (Monitoring) و ارزیابی (Evaluation) نیاز دارد. واژه سنجش گاهی به مفهوم ارزشیابی و در مواردی به مفهوم اندازه گیری استفاده شده است (بازرگان، ص ۲). منظور از سنجش، بیان و توصیف کمی یک ویژگی یا یک پدیده است، بنابراین در اندازه گیری و سنجش یک صفت یا متغیر (Variable) با مقیاس های فاصله ای، نسبی، یا رتبه ای به صورت کمی در می آید که برای ارزشیابی یک پیش نیاز اساسی و ضروری است. در اندازه گیری می توان از ابزارها و آزمون های مختلف به عنوان شیوه های نظام دار مشاهده و توصیف استفاده کرد، ارزیابی و ارزشیابی به معنی بررسی اهمیت ارزش (Value) (ارج یابی) و شایستگی یک چیز یا یک عامل است و نوعی قضاوت یا داوری ارزشی است.

به عبارت دیگر، ارزشیابی از جمع اندازه گیری و قضاوت یا داوری حاصل می شود، از این رو در ارزشیابی بررسی مفاهیم و عامل هائی مانند کیفیت (Quality)، کارآیی (Efficiency)، اثربخشی (Effectiveness) برنامه و فعالیت نیز مورد توجه قرار می گیرد.

نظارت:

بیشتر با هدف سرپرستی و هدایت از نزدیک انجام می گیرد.

اما

ارزیابی:

در ارزیابی داده هائی فراهم می شود که به ارزش گذاری، دسته بندی و غیره منجر می شود و نتایج آن برای عمل کنترل و نظارت، مفید است.

نظارت نوعی ارزیابی است که بر فرایند چگونگی اجرای برنامه، امور و فعالیت ها یا تغییر جهت احتمالی آنها تمرکز دارد که از این نظر نقش نظارت را می توان ارزیابی تکوینی تلقی کرد.

در ارتباط با ارزیابی تعاریف بسیار زیادی وجود دارد که اندیشمندان مختلف به آن پرداخته اند و همه آنها در این مورد متحد هستند که ارزیابی در هر سازمانی یک اصل و امری جدائی ناپذیر از تمام مسائل سازمان دارد. حال چه آن سازمان ورزشی باشد و چه غیر ورزشی؛

نیلسون و جنسن (Neilson & Jensen) ارزشیابی را چنین تعریف می کنند: روند تعیین موقعیت چیزی یا فردی و ارتباط (وضعیت) آن موقعیت با ملاک ها و استانداردهائی برای داوری یا قضاوت ارزشی.

  راهنمای خرید:
  • در هنگام خرید هرگز از V.P.N استفاده نکنید.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، قوانین و مقررات سایت را با دقت مطالعه کند.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، مشخصات و پیش‌نمایش محصول را با دقت مشاهده و سپس اقدام به خرید نماید.
  • اگر مشاهده پیش‌نمایش محصول، به تصمیم خرید شما کمک نکرد، قبل از خرید به پشتیبانی جهت دریافت مشاوره مراجعه کنید.
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می‌باشند.
  • تمامی قیمت‌ها به تومان هستند.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد و یک ایمیل حاوی فاکتور خرید و لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ (خرید مجدد انجام ندهید) نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.