نقد پایان نامه اثربخشی اصلاح سوگیری توجه بر اضطراب اجتماعی و بازداری …

امتیاز 3.35 ( 23 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۴ شهریور ۱۴۰۰
نوع فایل
Word + PDF
حجم فایل
30 + 185 کیلوبایت
تعداد صفحه ها
10 صفحه
تعداد بازدید
2200 بازدید
۱۴۵,۹۰۰ تومان

نقد پایان نامه “اثربخشی اصلاح سوگیری توجه بر اضطراب اجتماعی و بازداری رفتاری در دانشجویان مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعی

رشته: روانشناسی

گرایش: بالینی

دانشگاه: شهید باهنر کرمان

دانشکده: ادبیات و علوم انسانی

گروه: روانشناسی

مقطع: کارشناسی ارشد

تاریخ دفاع: ۱۳۹۶

تعداد صفحات پایان نامه: ۸۲

نقد فراتحلیل

نقد مثبت: دارد

نقد منفی: دارد

نظر نهایی: دارد

فایل پایان نامه: دارد (درج نمی شود – برای دریافت رایگان به سایت دانشگاه شهید باهنر یا ایرانداک مراجعه کنید)

توضیحات: دارای نقد منفی و نقد مثبت و پیشنهادها در تمامی صفحات پایان نامه، به همراه راهنمای نقد بر اساس شیوه نامه نگارش پایان نامه دانشگاه شهید باهنر کرمان

ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

درس: روش تحقیق – روش پژوهش – سمینار

گارانتی: دارد


>> نمایش نمونه کارها <<


چکیده

سوگیری شناختی اثر مستقیمی بر رفتار و عملکرد انسان دارد. مطالعات زیادی نشان داده اند که این سوگیری شناختی نقش مهمی در شروع و تداوم اختلالات اضطرابی، خصوصاً، اختلال اضطراب اجتماعی ایفا می کند.

هدف پژوهش حاضر بررسی اثربخشی اصلاح سوگیری توجه (ABM) بر اضطراب اجتماعی و بازداری رفتاری دانشجویان مبتلا به اضطراب اجتماعی بود. روش اجرای پژوهش شبه آزمایشی با پیش آزمون-پس آزمون و گروه گواه بود.

جامعه مورد بررسی شامل دانشجویان دانشگاه های رفسنجان بود که در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ مشغول به تحصیل بودند. برای انتخاب نمونه از طریق روش نمونه گیری چند مرحله ای، تعداد ۱۳۰۰ پرسشنامه هراس اجتماعی بین دانشجویان توزیع شد که از این تعداد، افرادی که نمره های بالای ۵۱ (اضطراب اجتماعی بالا) داشته و در مصاحبه تشخیصی واجد شرایط بودند غربالگری شدند و به صورت تصادفی به دو گروه مداخله و گواه تقسیم شدند.

ابزارهای پژوهش عبارت بودند از پرسشنامه هراس اجتماعی کانور و همکاران (۲۰۰۰)، آزمون دات پراب و نرم افزار بازداری رفتار (GO/NOGO). در ابتدا از هر دو گروه پیش آزمون گرفته شد و سپس، گروه مداخله به مدت چهار هفته – هفته ای دو جلسه ۱۵ دقیقه ای به شیوه ی انفرادی تحت آموزش اصلاح سوگیری توجه قرار گرفتند. در این مدت گروه گواه، تحت هیچ آموزشی نبودند. پس از اتمام آموزش، از هر دو گروه پس آزمون گرفته شد و داده های جمع آوری شده توسط نرم افزار SPSS-23 تجزیه و تحلیل شدند.

یافته ها نشان داد که نمرات هراس اجتماعی گروه مداخله در مقایسه با گروه گواه کاهش معناداری داشت و همچنین تفاوت معناداری در بعضی از شاخص های بازداری رفتاری مشاهده شد. این بدان معناست که برنامه اصلاح سوگیری توجه علاوه بر کاهش اضطراب اجتماعی بر بازداری رفتاری نیز تاثیر دارد که از این نتیجه می توان در درمان اضطراب اجتماعی بهره برد.

  راهنمای خرید:
  • در هنگام خرید هرگز از V.P.N استفاده نکنید.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، قوانین و مقررات سایت را با دقت مطالعه کند.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، مشخصات و پیش‌نمایش محصول را با دقت مشاهده و سپس اقدام به خرید نماید.
  • اگر مشاهده پیش‌نمایش محصول، به تصمیم خرید شما کمک نکرد، قبل از خرید به پشتیبانی جهت دریافت مشاوره مراجعه کنید.
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می‌باشند.
  • تمامی قیمت‌ها به تومان هستند.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد و یک ایمیل حاوی فاکتور خرید و لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ (خرید مجدد انجام ندهید) نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.