نقد پروپوزال بررسی رابطه حمایت اجتماعی با شادکامی در افراد مبتلا به سندروم..


در حال بارگذاری
3 آبان 1400
Word
37 کیلوبایت
5 صفحه
110 بازدید
۵۰,۰۰۰ تومان
خرید

نقد پروپوزالبررسی رابطه حمایت اجتماعی با شادکامی در افراد مبتلا به سندروم داون مراجعه کننده به موسسه توانبخشی ولیعصر تهران در سال ۱۴۰۰

دانشگاه: علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی

رشته: سلامت و رفاه اجتماعی

گروه: رفاه اجتماعی

نقد مثبت: دارد

نـقد منفی: دارد

نظر نهایی: دارد

فایل پروپوزال: دارد PDF

فایل نقـد: دارد Word

درس: روش تحقیق – سمینار – روش پژوهش

مناسب دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

گارانتی: دارد


>> نمایش نمونه کارها << 


مقدمه

کم توانی و معلولیت ذهنی از دیرباز وجود داشته است. نشانگان داون یا سندروم داون در طبقه بندی اختلالات بین المللی به عنوان یک معلولیت ذهنی معرفی شده است. افراد دارای این اختلال یک کروموزوم اضافی در جفت ۲۱ کروموزوم های خود دارند. ناتوانی ذهنی در این افراد بر اساس بهره هوشی آنها (۵۵-۳۵) بین متوسط تا شدید متغیر است. اکثر این افراد در برقراری ارتباط گفتاری مشکل دارند و کیفیت صوت ناهنجار در این کودکان امکان برقراری ارتباط مناسب را برای آنها کاهش می دهد. نشانگان داون نخستین بار توسط پزشکی انگلیسی به نام داون در سال ۱۸۶۶ معرفی شد.

حمایت اجتماعی

این پزشک خصوصیات فیزیکی و روانی در افراد مبتلا به نشانگان داون را توصیف کرد. تا مدتها تصور می شد مبتلایان به سندروم داون از مادران بالای ۳۵ سال متولد شده اند. آمار و تحقیقات جدید ثابت کرد که بالا رفتن سن شانس تولد کودک با این نشانگان را افزایش می دهد اما تنها دلیل تولد افراد مبتلا به سندروم داون نیست. هر ساله در ایران بالغ بر ۳۰ هزار نوزاد مبتلا به سندرم به دنیا می آید و حدود ۳ هزار نوزاد به سندروم داون مبتلا هستند. یکی از بزرگترین مشکلات روانی افراد کم توان ذهنی، ناتوانی آنها در مهارت های اجتماعی است که به دلیل مشکلات ناشی از معلولیتشان دچار آن شده اند. عدم برقراری ارتباط با همسن و سالان، اعتماد به نفس پایین و مشکلات روان ناشی از فقدان آمادگی جسمانی و چاقی از دیگر مشکلات این افراد به حساب می آید.

  راهنمای خرید:
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می باشند.
  • مشخصات هر محصول را با دقت مطالعه فرمائید سپس اقدام به خرید نمایید.
  • قبل از نهایی کردن خرید خود، حتما از مطالب مشابه در سایت نیز دیدن نمایید.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد، بنابراین ایمیل خود را با دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.