پرسشنامه ارزیابی برنامه درسی تربیت‌بدنی در مدارس، مدل آیزنر (۱۴۰۲)

امتیاز 3.06 ( 2918 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۶ مهر ۱۴۰۲
نوع فایل
Word
حجم فایل
29 کیلوبایت
تعداد صفحه ها
4 صفحه
تعداد بازدید
15045 بازدید
۲۲,۵۰۰ تومان

پرسشنامه “ارزیابی برنامه درسی تربیت‌بدنی در مدارسبر اساس مدل آیزنر (۱۴۰۲)

مولفه: ۳ (برنامه درسی صریح، برنامه درسی پوچ، برنامه درسی پنهان)

سوالات: ۳۳

شیوه نمره دهی: دارد

پایایی: دارد

روایی: دارد

منبع: دارد (طراح: علی کروکی، اسماعیل شریفیان، ۱۴۰۲)

مقاله بیس: لینک دانلود رایگان

گارانتی: دارد


برنامه درسی در مدارس

مطالعـات برنامهٔ درسی به شناخت، پیش‌ بینی، سازماندهی و شکل‌ دادن فعالیت‌ های آموزشی و پرورشی در حیطهٔ یادگیری یادگیرندگان گفته می‌ شود. فهم برنامه درسی شاخه‌ ای از علوم تربیتی است. برنامه‌ ریزی درسی یکی از مهم‌ ترین شاخه‌ های مطالعات برنامه درسی است که به «تدوین، اجرا و ارزشیابی» برنامه درسی می‌ پردازد.

تعاریف

برنامه‌ریزی درسی در میان عامه مردم، دانش‌آموزان و دانشجویان بیشتر به معنای تعیین برنامه‌ای زمانی برای خواندن دروس و کتابهاست. که بطورکلی با مفهوم علمی برنامه‌ریزی درسی متفاوت است.

تعریف واحدی از برنامهٔ درسی در میان صاحب نظران این علم وجود ندارد و هر کس بنا به تفکرات خود، تعریفی از برنامه‌ ریزی درسی ارئه داده‌ است. به‌ طور کلی نگرش های اساسی به برنامه‌ ریزی درسی به چند شاخهٔ رشد فرایندهای ذهنی و عقلی، منطق‌ گرایی علمی، تحقق خود، و تطابق و بازسازی اجتماعی قابل تقسیم است.

در زبان انگلیسی از برنامه‌ ریزی درسی بیشتر با عنوان برنامهٔ درسی (Curriculum) یاد می‌ شود. برخی تعاریف برنامهٔ درسی از دیدگاه اندیشمندان غربی:

«برنامهٔ درسی، شامل کلیهٔ تجربه‌ ها، مطالعه‌ ها، بحث ها، فعالیت هایی گروهی و فردی و سایر اعمالی است که فراگیر تحت سرپرستی و راهنمایی مدرسه انجام می‌ دهد.»

«برنامهٔ آموزشی نقشه‌ ای است که در آن فرصت های مناسب یادگیری برای رسیدن به هدف های کلی و جزئی مربوط که برای دانش‌ آموزان و مدارس در نظر گرفته شده‌ اند.»

برنامه ریزی درسی در ایران

در ایران، برنامه‌ ریزی درسی در سطوح تحصیلی آموزش عمومی (ابتدایی، راهنمایی و متوسطه) به صورت متمرکز بر عهدهٔ وزارت آموزش و پرورش و مشخصاً سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی است و آموزگاران ملزمند تنها از یک کتاب درسی مشخص و واحد برای تدریس استفاده کنند.

در سطح تحصیلات عالی و دانشگاه نیز سرفصل دروس توسط شورای انقلاب فرهنگی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین می‌شود اما استادان در تعیین کتاب درسی یا ارائه مطالب درسی به هر گونه‌ای آزاد هستند.

  راهنمای خرید:
  • در هنگام خرید هرگز از V.P.N استفاده نکنید.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، قوانین و مقررات سایت را با دقت مطالعه کند.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، مشخصات و پیش‌نمایش محصول را با دقت مشاهده و سپس اقدام به خرید نماید.
  • اگر مشاهده پیش‌نمایش محصول، به تصمیم خرید شما کمک نکرد، قبل از خرید به پشتیبانی جهت دریافت مشاوره مراجعه کنید.
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می‌باشند.
  • تمامی قیمت‌ها به تومان هستند.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد و یک ایمیل حاوی فاکتور خرید و لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ (خرید مجدد انجام ندهید) نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.