پرسشنامه خودکارآمدی عمومی شرر و مادوکس (۱۹۸۲)

امتیاز 2.93 ( 138 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۹ بهمن ۱۳۹۹
نوع فایل
Word
حجم فایل
38 کیلوبایت
تعداد صفحه ها
3 صفحه
تعداد بازدید
2189 بازدید
۱۳,۰۰۰ تومان

پرسشنامه خودکارآمدی عمومی شرر و مادوکس (GSES)

روایی: دارد

پایایی: دارد

تعداد سوال ها: ۱۷

تعداد مولفه ها: ۳ (میل به آغازگری رفتار، میل به گسترش تلاش برای کامل کردن تکلیف، مقاومت در رویارویی با موانع)

شیوه نمره گذاری: دارد (سوالات مربوط به هر مولفه مشخص شده)

مقیاس ارزش گذاری: ۵ ارزشی لیکرت

منبع: دارد

گارانتی: دارد


خودکارآمدی:

مفهوم خودکارآمدی به باورهای فرد مبنی بر توانایی های او در انجام موفق کارها در حوزه خاصی از رفتار برمی گردد. سطوح بالاتر خودکارآمدی به رفتار گرایش در برابر رفتار اجتناب منجر می شود. این باورها درتعیین افکار و اعمال در نظریه ها شناختی اجتماعی بسیارمهم هستند (لنت و براون، ۲۰۰۶، به نقل از واعظ فر و همکاران، ۱۳۹۳).

خودکارآمدی عمومی:

به عبارتی خودکارآمدی عبارتست از باور فرد، در این خصوص که توانایی انجام تکالیف را دارد یا خیر (میلن، شیرن، آوریل، ۲۰۰۰ ص: ۱۰۱). خودکارآمدی با توجه به احساس تفکر و عمل انسان ها متفاوت است (بندورا، ۱۹۹۷).

خودکارآمدی عموما در حوزه اختصاصی در نظر گرفته می­ شود. بدین معنا فرد می ­تواند خودباوری نسبتاً محکمی درحیطه ها و دامنه ­های مختلف یا موقعیت­های عملکردی خاصی داشته باشد. اما برخی از محققین یک مفهوم عمومی از خودکارآمدی متصور شده ­اند.

این مفهوم به اعتماد کلی فرد به توانایی گذر از دامنه وسیعی از خواست­ ها یا موقعیتهای جدید بر می­ گردد. خودکارآمدی عمومی برپایه و اساس روشن شدن لیاقت و قابلیت فرد، برای کنارآمدن موثر با بسیاری از موقعیتهای تنش­زا می ­باشد (شوارزو شولز، ۲۰۰۰).

خودکارآمدی:

به اعتقاد بندورا (۲۰۰۱) خودکارآمدی مفهومی است که بواسطه آن تجربیات، توانایی و تفکر افراد در یک مسیر ادغام می­شود. خودکارآمدی و سایر نگرش­های انتظاری بطور مشترک دارای این واقعیت هستند که تمامی آنها، باورهایی درخصوص درک توانایی فردی است. اما تفاوت آنها با خودکارآمدی درآن است که خودکارآمدی ادراک قابلیتهای فردی به منظور دستیابی به عملکردها و نتایج موقعیت دیگر از پیش تعیین شده میباشد. بنابراین خودکارآمدی از بابت باورهای انتظاری متفاوت است.

  راهنمای خرید:
  • در هنگام خرید هرگز از V.P.N استفاده نکنید.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، قوانین و مقررات سایت را با دقت مطالعه کند.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، مشخصات و پیش‌نمایش محصول را با دقت مشاهده و سپس اقدام به خرید نماید.
  • اگر مشاهده پیش‌نمایش محصول، به تصمیم خرید شما کمک نکرد، قبل از خرید به پشتیبانی جهت دریافت مشاوره مراجعه کنید.
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می‌باشند.
  • تمامی قیمت‌ها به تومان هستند.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد و یک ایمیل حاوی فاکتور خرید و لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ (خرید مجدد انجام ندهید) نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.