نقد پروپوزال بررسی رابطه امنیت غذایی با کیفیت زندگی در خانوارهای شهر…

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۸ مهر ۱۴۰۰
نوع فایل
Word
حجم فایل
25 کیلوبایت
تعداد صفحه ها
6 صفحه
تعداد بازدید
1633 بازدید
۸۹,۵۰۰ تومان

نقد پروپوزالبررسی رابطه امنیت غذایی با کیفیت زندگی در خانوارهای شهر اصفهان در سال ۱۳۹۹

دانشگاه: علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی

نقد مثبت: دارد

نـقد منفی: دارد

نظر نهایی: دارد

فایل پروپوزال: دارد PDF

فایل نقـد: دارد Word

مناسب دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری

گارانتی: دارد


>> نمایش نمونه کارها << 


مقدمه

غذا و تغذیه از نیازهای اولیه بشری است که نقش آن در سلامت، افزایش کارایی و توسعه اقتصادی بر اساس تحقیقات گسترده جهانی از طریق امنیت غذایی تایید شده است. امنیـت غـذایی زمانی حاصل می شود که همه افراد در همه زمان ها به مقادیر کافی و با کیفیت از غذا با محتوای مواد پایه تغذیه ای دسترسی داشته باشند. به طوری که از یک زندگی فعال و سالم توأم با بهداشت، سلامت و مراقبت پایدار برخوردار شوند. متخصصین و پژوهشگران شاخص های امنیت غذایی را با در نظر گرفتن دسترسی و پوشش کافی موثر در مناطق و دوره های زمانی متفاوت، در قالب چهار بعد فراهمی، دسترسی، استفاده و بهره مندی و ثبات و پایداری تعریف نموده اند.

امنیت غذایی

منظور از فراهمی غذا، وجود مقادیر کافی غذا با کیفیت مناسب است که بر عرضه غذای کافی در بازار تاکید دارد. فراهمی غذا متاثر از میزان تولید محصولات غذایی داخلی، ظرفیت واردات، وجود ذخایر غذایی، میزان تولید و تنوع محصولات کشاورزی، شیلات و دامپروری، شرایط اقلیمی و سطح زیر کشت محصولات کشاورزی ضروری است. مفهوم دسترسی فیزیکی به غذا ارتباط نزدیک و آسان خانوار با شبکه توزیع غذا در محل زندگی است.

استفاده و بهره مندی درست از غذا، بر فراوری مناسب مواد غذایی متاثر از بهداشت، کیفیت و کمیت مواد غذایی با هدف سلامت غذا و دسترسی به آب سالم تاکید دارد. به نحوی که سلامتی و بهداشت جامعه را تامین نماید. پایداری امنیت غذایی با دسترسی به غذای مناسب و کافی در کلیه زمان ها بدون تهدید عدم دسترسی به غذا. در نتیجه شوک های ناگهانی (مانند بحران های اقتصادی یا آب و هوایی) یا وقایع ادواری (مانند ناامنی غذایی فصلی) حاصل می شود. امنیت غذایی از نظر سطح در دو بعد کلان (ملی) و خرد(خانوار) نیز بررسی و مطرح می شود.

  راهنمای خرید:
  • در هنگام خرید هرگز از V.P.N استفاده نکنید.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، قوانین و مقررات سایت را با دقت مطالعه کند.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، مشخصات و پیش‌نمایش محصول را با دقت مشاهده و سپس اقدام به خرید نماید.
  • اگر مشاهده پیش‌نمایش محصول، به تصمیم خرید شما کمک نکرد، قبل از خرید به پشتیبانی جهت دریافت مشاوره مراجعه کنید.
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می‌باشند.
  • تمامی قیمت‌ها به تومان هستند.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد و یک ایمیل حاوی فاکتور خرید و لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ (خرید مجدد انجام ندهید) نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.