نقد مقاله ارتباط عوامل انگیزشی بهداشتی و تحلیل رفتگی شغلی کارشناسان …

امتیاز 3.03 ( 2372 رای )

در حال بارگذاری
۵ آبان ۱۳۹۶
PowerPoint - Zip
864 کیلوبایت
7 اسلاید
3 فروش
۲۸,۰۰۰ تومان
خرید

نقد مقاله “ارتباط عوامل انگیزشی – بهداشتی و تحلیل رفتگی شغلی کارشناسان تربیت بدنی”

اصل مقاله: دارد

پاورپوینت ارائه: دارد

تعداد اسلایدها: ۷

مناسب دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

درس: روش تحقیق – روش پژوهش – سمینار

گارانتی: دارد


>> نمایش نمونه کارها <<


مقاله ارتباط عوامل انگیزشی – بهداشتی و تحلیل رفتگی شغلی کارشناسان تربیت بدنی

چکیده

این تحقیق با هدف بررسی ارتباط عوامل انگیزشی بهداشتی و تحلیل رفتگی شغلی کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه های دولتی تهران. به روش توصیفی و به شکل میدانی انجام گرفته است. به این منظور، کارشناسان تربیت بدنی یازده دانشگاه به پرسشنامه های عوامل انگیزشی بهداشتی دانت و همکاران (۱۹۹۶). و تحلیل رفتگی شغلی هازل و مسلش (۱۹۷۷) پاسخ دادند. از مجموع ۷۷ پرسشنامه ارسالی، اطلاعات ۶۸ پرسشنامه برگشتی با استفاده از آزمون های t مستقل، ضریب همبستگی پیرسون و اسپیرمن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

نتایج تحقیق نشان داد که بین عامل انگیزشی و فرسودگی عاطفی (-۰/۳۶۳ ،P۰/۰۱ = r) همبستگی معکوس و معنی داری وجود دارد. بین عامل بهداشتی و فرسودگی عاطفی ارتباط معنی داری وجود ندارد. بین کاهش بازده عملکرد و عوامل انگیزشی (r = -۰/۴۵۴ ،P۰/۰۱) و بهداشتی (r = -۰/۳۱۴ ،P ۰/۰۱) همبستگی معکوس و معنی داری وجود دارد. بین تهی شدن از ویژگی های شخصی و عوامل انگیزشی و بهداشتی ارتباط معنی داری وجود ندارد. نتایج این تحقیق، از یک سو در توسعه آگاهی مدیران و ایجاد زمینه برای برنامه ریزی در جهت بهبود سطح انگیزش و از سویی دیگر در کاهش تحلیل رفتگی کارشناسان مؤثر خواهد بود.

نیروی انسانی:

نیروی انسانی، ارزشمندترین سرمایه سازمان محسوب میشود و عوامل متعددی بر عملکرد و در نتیجه بهره وری آن اثر می گذارند. عوامل انگیزشی و بهداشتی، از جمله عوامل کلیدی در میزان بهره وری افراد در سازمان هاست. براساس نظریه هرزبرگ عوامل انگیزشی و بهداشتی در موفقیت یا عدم موفقیت افراد در شغلشان نقش دارند. این نظریه تأکید می کند که برخی از عوامل شغلی به رضایت خاطر منجر می شوند، درحالی که دیگر عوامل ممکن است مانع عدم رضایت شوند و منبع رضایت خاطر نیز نخواهند بود.

  راهنمای خرید:
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می باشند.
  • مشخصات هر محصول را با دقت مطالعه فرمائید سپس اقدام به خرید نمایید.
  • قبل از نهایی کردن خرید خود، حتما از مطالب مشابه در سایت نیز دیدن نمایید.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد، بنابراین ایمیل خود را با دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.