نقد مقاله ارتباط عوامل انگیزشی بهداشتی و تحلیل رفتگی شغلی کارشناسان …

امتیاز 3.03 ( 2388 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۵ آبان ۱۳۹۶
نوع فایل
PowerPoint - Zip
حجم فایل
864 کیلوبایت
تعداد صفحه ها
7 اسلاید
تعداد بازدید
10911 بازدید
۹۱,۹۰۰ تومان

نقد مقاله “ارتباط عوامل انگیزشی – بهداشتی و تحلیل رفتگی شغلی کارشناسان تربیت بدنی”

اصل مقاله: دارد

پاورپوینت ارائه: دارد

تعداد اسلایدها: ۷

مناسب دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

درس: روش تحقیق – روش پژوهش – سمینار

گارانتی: دارد


>> نمایش نمونه کارها <<


مقاله ارتباط عوامل انگیزشی – بهداشتی و تحلیل رفتگی شغلی کارشناسان تربیت بدنی

چکیده

این تحقیق با هدف بررسی ارتباط عوامل انگیزشی بهداشتی و تحلیل رفتگی شغلی کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه های دولتی تهران. به روش توصیفی و به شکل میدانی انجام گرفته است. به این منظور، کارشناسان تربیت بدنی یازده دانشگاه به پرسشنامه های عوامل انگیزشی بهداشتی دانت و همکاران (۱۹۹۶). و تحلیل رفتگی شغلی هازل و مسلش (۱۹۷۷) پاسخ دادند. از مجموع ۷۷ پرسشنامه ارسالی، اطلاعات ۶۸ پرسشنامه برگشتی با استفاده از آزمون های t مستقل، ضریب همبستگی پیرسون و اسپیرمن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

نتایج تحقیق نشان داد که بین عامل انگیزشی و فرسودگی عاطفی (-۰/۳۶۳ ،P۰/۰۱ = r) همبستگی معکوس و معنی داری وجود دارد. بین عامل بهداشتی و فرسودگی عاطفی ارتباط معنی داری وجود ندارد. بین کاهش بازده عملکرد و عوامل انگیزشی (r = -۰/۴۵۴ ،P۰/۰۱) و بهداشتی (r = -۰/۳۱۴ ،P ۰/۰۱) همبستگی معکوس و معنی داری وجود دارد. بین تهی شدن از ویژگی های شخصی و عوامل انگیزشی و بهداشتی ارتباط معنی داری وجود ندارد. نتایج این تحقیق، از یک سو در توسعه آگاهی مدیران و ایجاد زمینه برای برنامه ریزی در جهت بهبود سطح انگیزش و از سویی دیگر در کاهش تحلیل رفتگی کارشناسان مؤثر خواهد بود.

نیروی انسانی:

نیروی انسانی، ارزشمندترین سرمایه سازمان محسوب میشود و عوامل متعددی بر عملکرد و در نتیجه بهره وری آن اثر می گذارند. عوامل انگیزشی و بهداشتی، از جمله عوامل کلیدی در میزان بهره وری افراد در سازمان هاست. براساس نظریه هرزبرگ عوامل انگیزشی و بهداشتی در موفقیت یا عدم موفقیت افراد در شغلشان نقش دارند. این نظریه تأکید می کند که برخی از عوامل شغلی به رضایت خاطر منجر می شوند، درحالی که دیگر عوامل ممکن است مانع عدم رضایت شوند و منبع رضایت خاطر نیز نخواهند بود.

  راهنمای خرید:
  • در هنگام خرید هرگز از V.P.N استفاده نکنید.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، قوانین و مقررات سایت را با دقت مطالعه کند.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، مشخصات و پیش‌نمایش محصول را با دقت مشاهده و سپس اقدام به خرید نماید.
  • اگر مشاهده پیش‌نمایش محصول، به تصمیم خرید شما کمک نکرد، قبل از خرید به پشتیبانی جهت دریافت مشاوره مراجعه کنید.
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می‌باشند.
  • تمامی قیمت‌ها به تومان هستند.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد و یک ایمیل حاوی فاکتور خرید و لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ (خرید مجدد انجام ندهید) نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.