نقد مقاله ارتباط فرهنگ سازمانی با مدیریت دانش مدیران ستادی سازمان

امتیاز 2.96 ( 3441 رای )

در حال بارگذاری
۵ آبان ۱۳۹۶
PowerPoint+PDF
976 کیلوبایت
15 اسلاید
13 فروش
۵۱,۸۰۰ تومان
خرید

نقد مقاله “ارتباط فرهنگ سازمانی با مدیریت دانش مدیران ستادی سازمان تربیت بدنی”

اصل مقاله: دارد

پاورپوینت ارائه: دارد

تعداد اسلایدها: ۱۵

نقد مثبت: دارد

نقد منفی: دارد

گارانتی: دارد

درس: روش تحقیق – روش پژوهش – سمینار

مناسب دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری


>> نمایش نمونه کارها << 


فرهنگ سازمانی

مجموعه ای از مفروضات اساسی است، که افراد سازمان، در رو به رو شدن با مسائل، انطباق با محیط و دستیابی به وحدت و انسجام داخلی، ایجاد، کشف و توسعه داده‌ اند و در نتیجه به‌ عنوان روش صحیح ادراک، تفکر و احساس، به اعضای جدید انتقال می‌یابد. بعبارت دیگر، مجموعه ای از ارزش‌ها، باورهای راهنما، تفاهم‌ ها و روش‌ های تفکر، که در بین اعضای سازمان مشترک بوده و از طرف اعضای جدید نیز به عنوان روش‌ های صحیح انجام کارها و تفکر جستجو می‌ شود، فرهنگ سازمانی نامیده می‌ شود.

فرهنگ سازمانی دربرگیرنده ارزش‌ ها و رفتارهایی است که به محیط اجتماعی و روانی منحصر به فرد سازمان کمک می‌ نماید. فـرهنگ شامل چشم‌ انداز، ارزش‌ ها، هنجارها، سیستم‌ ها، نمادها، زبان، مفروضات، باورها و عادات سازمان است. فرهنگ سازمانی شامل ارزش ها، بـاورها و مفروضاتی است که در میان اعضاء به اشتراک گذاشته می شود، راهنمای رفتار کارکنان است و معانی به اشتراک گذاشته شده را تسهیل می کند.

مدیریت دانش

به معنای در دسترس قرار دادن نظام‌ مند اطلاعات و اندوخته‌ های علمی است، به گونه‌ ای که به هنگام نیاز، در اختیار افرادی که نیازمند آن‌ ها هستند، قرار گیرند تا آن‌ ها بتوانند کار روزمره خود را با بازدهی بیشتر و مؤثرتر انجام دهند. مدیریت دانش، شامل یک سری استراتژی و راهکار برای شناسایی، ایجاد، نمایندگی، پخش و تطبیق بینش‌ ها و تجارب در سازمان می‌ باشد. مدیریت دانش ارتقاء یک رویکرد جامع برای شناسایی، تسخیر، بازیافتن، تسهیم و ارزشیابی یک سرمایه اطلاعاتی سازمان است. این سرمایه اطلاعاتی ممکن است، داده‌ها، اسناد، خط مشی و رویه‌ ها باشد.

  راهنمای خرید:
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می باشند.
  • مشخصات هر محصول را با دقت مطالعه فرمائید سپس اقدام به خرید نمایید.
  • قبل از نهایی کردن خرید خود، حتما از مطالب مشابه در سایت نیز دیدن نمایید.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد، بنابراین ایمیل خود را با دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.