پاورپوینت متغیر و انواع متغیرها در روش تحقیق

امتیاز 3.03 ( 253 رای )

در حال بارگذاری
۲۷ آذر ۱۳۹۷
Powerpoint
889 کیلوبایت
37 اسلاید
1 فروش
۵۶,۰۰۰ تومان
خرید

پاورپوینت “متغیر و انواع متغیرها در روش تحقیق

جزئیات: تعاریف، انواع متغیـرها از نظر اندازه گیری، انواع متغیر بر حسب نقش آن ها در پژوهش، مقیاس های اندازه گیری متغیرها و …

درس: روش تحقیق – روش پژوهش – سمینار

تعداد اسلایدها: ۳۷

توضیحات: صفر تا صد متغیرها، متغیر چیست؟ انواع متغیرها کدامند؟ کاربرد آنها در انواع تحقیقات و غیره، نوع اندازه گیری و ارزیابی آنها و غیره… بهمراه توضیحات کامل و با کیفیت بصری.

>> توضیحات کامل در این پاورپوینت از چندین کتاب استخراج شده و در اینترنت موجود نمی باشد <<

مناسب دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

گارانتی: دارد


تعریف متغیر:

متغیر یک مفهوم است که بیش از دو یا چند ارزش یا عدد به آن اختصاص داده می ­شود. به عبارت دیگر متغیر به ویژگی­ هایی اطلاق می­ شود که می­ توان آنها را مشاهده یا اندازه ­گیری کرد. دو یا چند ارزش یا عدد را جایگزین آنها نمود. عدد یا ارزش نسبت داده به متغیر، نشان­ دهنده تغییر از یک فرد به فرد دیگر یا از یک حالت به حالت دیگر است. صندلی یک مفهوم است نه متغیر، اما وزن صندلی یک متغیر است. (انواع متغیرها)

مفهوم صندلی به تنهایی بر وجود ارزش­ های چندگانه دلالت نمی­ کند. برای مثال، به همین دلیل این مفهوم مشخص نمی­ سازد که چه ویژگی یا ویژگی­ هایی از آن مورد نظر است. برای مثال، کدام­یک از ویژگی­ های رنگ، وزن یا ارتفاع میز مورد مشاهده یا اندازه­ گیری قرار گرفته است. کرلینجر (۱۹۸۶) معتقد است متغیر یک نماد است که می ­توان عدد یا ارزش را جایگزین آن کرد. به عنوان مثال، X یک متغیر است و در حقیقت نمادی است که می ­توان عدد یا ارزش را جانشین آن قرار داد.

گاهی اوقات ویژگی­ هایی که در یک پژوهش اندازه­ گیری می­ شوند، ممکن است در پژوهش دیگر ثابت نگه داشته شوند. متغیر در مقابل ثابت قرار دارد. ثابت به ویژگی­ هایی اطلاق می ­شود که دارای ارزش مساوی و یکسان است و میزان آن در همه افراد یا اشیاء یا حوادث به یک اندازه است. به عنوان مثال، اگر در پژوهشی دانشجویان مقطع کاردانی به عنوان آزمودنی به کار روند، «مقطع کاردانی» ثابت است. یا اگر در یک پژوهش دانشجویان ۲۵ ساله مشارکت داشته باشند، «سن» ثابت است.

  راهنمای خرید:
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می باشند.
  • مشخصات هر محصول را با دقت مطالعه فرمائید سپس اقدام به خرید نمایید.
  • قبل از نهایی کردن خرید خود، حتما از مطالب مشابه در سایت نیز دیدن نمایید.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد، بنابراین ایمیل خود را با دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.