نقد مقاله تاثیر سرمایه اجتماعی بر تاب آوری با تاکید بر نقش رفتار شهروندی..


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۲۸ شهریور ۱۴۰۰
نوع فایل
Word + PDF
حجم فایل
161 کیلوبایت
تعداد صفحه ها
5 صفحه
تعداد بازدید
775 بازدید
۸۵,۹۰۰ تومان

نقد مقاله “تاثیر سرمایه اجتماعی بر تاب آوری با تاکید بر نقش میانجی رفتار شهروندی سازمانی در بحران ها (مورد مطالعه: کارکنان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه)

اصل مقاله: دارد ( http://www.joem.ir/article_243255.html )

نوع نقد: ساده (ساختار و محتوا)

نقـد مثبت: دارد

نـقد منفی: دارد

نظر نهایی: دارد

ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

درس: روش تحقیق – روش پژوهش – سمینار

گارانتی: دارد


>> نمایش نمونه کارها << 


چکیده مقاله: تاثیر سرمایه اجتماعی بر تاب آوری با تاکید بر نقش میانجی رفتار شهروندی سازمانی در بحران ها (مورد مطالعه: کارکنان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه)

پژوهش حاضر با هدف تأثیر سرمایه اجتماعی بر تاب آوری با نقش میانجی رفتار شهروندی سازمانی در برابر بلایای طبیعی (مورد مطالعه: کارکنان جمعیت سازمان هلال احمر شهر کرمانشاه) شکل گرفت. جامعه آماری پژوهش شامل ۱۰۸ نفر از کارکنان سازمان هلال احمر شهر کرمانشاه است. که به روش نمونه گیری از طریق سرشماری تمام افراد شاغل را به عنوان نمونه آماری انتخاب شدند. به منظور جمع آوری داده های مورد نیاز از پرسشنامه استاندارد رفتارشهروندی سازمانی توسط پودساکف و مکنزی (۱۹۹۳) پرسشنامه استاندارد سرمایه اجتماعی مدل ناهابیت و گوشال (۱۹۹۸) و پرسشنامه تاب آوری کونور و دیویدسن (۲۰۰۳) استفاده شده است.

با استفاده از آلفای کرونباخ پایایی پرسشنامه ها به ترتیب عبارت است. از: آلفای کرونباخ رفتار شهروندی سازمانی برابر ۰.۷۷ آلفای سرمایه اجتماعی برابر ۰.۸۴ و آلفای کرونباخ تاب آوری برابر ۰.۸۹. روایی پرسشنامه ها هم با استفاده از روش محتوا و همچنین استاندارد بودن پرسشنامه ها از روش تحلیل عامل تاییدی و اکتشافی تایید شد. برای تحلیل داده ها از روش آمار استنباطی Spss21 و به منظور بررسی رابطه بین مؤلفه های از آزمون پیرسون و برای تایید یا رد فرضیات پژوهش از روش رگرسیون چندمتغیره و آزمون تحلیل مسیر استفاده شده است. نتایج پژوهش ارتباط معناداری بین سرمایه اجتماعی و تاب آوری و رفتار شهروندی سازمانی نشان داد. بدین معنی که فرضیه های تحقیق مورد تایید واقع شده اند، اما رفتار شهروندی سازمانی به عنوان نقش میانجی مورد تایید واقع نشد.

  راهنمای خرید:
  • در هنگام خرید هرگز از V.P.N استفاده نکنید.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، قوانین و مقررات سایت را با دقت مطالعه کند.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، مشخصات و پیش‌نمایش محصول را با دقت مشاهده و سپس اقدام به خرید نماید.
  • اگر مشاهده پیش‌نمایش محصول، به تصمیم خرید شما کمک نکرد، قبل از خرید به پشتیبانی جهت دریافت مشاوره مراجعه کنید.
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می‌باشند.
  • تمامی قیمت‌ها به تومان هستند.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد و یک ایمیل حاوی فاکتور خرید و لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ (خرید مجدد انجام ندهید) نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.