نقد مقاله اثر نوع فعالیت ورزشی پس از رژیم غذایی پرچرب بر بیان ژن گیرنده..

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۲ دی ۱۴۰۰
نوع فایل
Word + PDF
حجم فایل
307 کیلوبایت
تعداد صفحه ها
6 صفحه
تعداد بازدید
769 بازدید
۱۰۹,۵۰۰ تومان

نقد مقاله “اثر نوع فعالیت ورزشی پس از رژیم غذایی پرچرب (HFD) بر بیان ژن گیرنده ایکس رتینوئید آلفا (RXRα) در هپاتوسایت‏‌های موش‌های نر ویستار

اصل مقاله: دارد ( http://jct.araku.ac.ir/article_38415.html )

تاریخ نشر مقاله: ۱۳۹۸

نشریه: مجله سلول و بافت

نوع نقد: ساده (ساختار و محتوا)

نقـد مثبت: دارد

نـقد منفی: دارد

نظر نهایی: دارد

ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

درس: روش تحقیق – روش پژوهش – سمینار

گارانتی: دارد


>> نمایش نمونه کارها << 


چکیده مقاله: اثر نوع فعالیت ورزشی پس از رژیم غذایی پرچرب (HFD) بر بیان ژن گیرنده ایکس رتینوئید آلفا (RXRα) در هپاتوسایت‏‌های موش‌های نر ویستار

هدف: هدف از انجام این تحقیق بررسی تاثیر ۱۲ هفته تمرین تناوبی شدید (HIT) و تمرین مداوم کم شدت (LIT) بر بیان ژن RXRα در رت‏‌های نر ویستار پس از رژیم پرچرب بود.

مواد و روش‌‏ها: آزمودنی‏‌ها پس از ۱۳ هفته دریافت رژیم پرچرب به گروه‌‏های کنترل، تمرین HIT و تمرین LIT تقسیم شدند. سپس گروه‌‏های مورد بررسی تمرینات ورزشی را به ‏مدت ۱۲ هفته انجام دادند. در پایان تمرینات میزان بیان ژن RXRα مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج: نتایج نشان داد که میزان بیان ژن RXRα در گروه تمرین HIT بیش از LIT و در گروه تمرین LIT بیش از کنترل بوده است و همه تفاوت‏‌ها معنی‏‌دار بودند (۰۵/0p<).

نتیجه‌گیری: به‏ طور کلی پس از ۱۳ هفته رژیم پرچرب، ۱۲ هفته تمرین‏‌هایHIT و LIT می‏‌تواند در افزایش بیان ژن RXRα موثر باشد و به‌‏ عنوان یک راهبرد غیردارویی موثر برای مقابله با اثرات آتروژنیک چاقی و اضافه وزن در نظر گرفته شود.

مقدمه: بیماری سرخرگ کرونری یا آتروسکلروز یکی از دلایل اصلی ناتوانی و مرگ و میر انسان‏‌ها در سراسر جهان است که شیوع آن به دلیل تغییرات سریع در سبک زندگی مردم روز به روز درحال افزایش است. اختلال چربی یا چربی پریشی یکی از فاکتورهای اصلی موثر در ابتلا به آتروسکلروز محسوب می‌‏شود و انتقال معکوس کلسترول (RCT) فرایندی است که طی آن با اثرات مخرب چربی پریشی بر روی عروق مقابله می‏‌شود…

  راهنمای خرید:
  • در هنگام خرید هرگز از V.P.N استفاده نکنید.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، قوانین و مقررات سایت را با دقت مطالعه کند.
  • خریدار مکلف است قبل از هرگونه خرید، مشخصات و پیش‌نمایش محصول را با دقت مشاهده و سپس اقدام به خرید نماید.
  • اگر مشاهده پیش‌نمایش محصول، به تصمیم خرید شما کمک نکرد، قبل از خرید به پشتیبانی جهت دریافت مشاوره مراجعه کنید.
  • محصولات "حامیان دانشجویی" با کیفیت بسیار عالی و کاملا متفاوت با سایر محصولات موجود در فضای مجازی می‌باشند.
  • تمامی قیمت‌ها به تومان هستند.
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد و یک ایمیل حاوی فاکتور خرید و لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه Spam یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید؛ (خرید مجدد انجام ندهید) نگران نباشید؛ از طریق پشتیبانی (کلیک کنید) اطلاع دهید که طی کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل بوجود آمده را برای شما برطرف خواهیم کرد.